top of page

Manyak; “1. Maniye yakalanmış (hasta). 2.  Gülünç, garip, şaşırtıcı davranışları olan (kimse).  3. Aptal, çılgın, dengesiz, deli anlamlarında bir seslenme sözü.”

İşte ben de ete, yemeğe, öğrenmeye, gezerken yeni tatlar keşfetmeye hastayım. Evet bazen garip bir şekilde “yemek için yaşarken”, bir yandan da delicesine yemeğe tutkunum.  Küçük yaşlarda başlayan bu hastalık, mühendis olarak devam ettiğim bu hayatımda hiç iyileşmedi. Bu hastalık, bir yandan hayattan muazzam tatlar almama yol açarken, yeni yerler, yeni insanlar, yeni kültürler ve benim gibi "manyaklar" tanımamı sağladı :)

 

Yeni tatlar, mekanlar, mutfak gereçleri, malzeme seçimi ile olmazsa olmazım etle ilgili her şeyi  sizlerle paylaşarak hayattan  aldığım tadı büyütmeye karar verdim.

 

Evimin mutfağında yaptığım yemeklerden, dost sofralarına, Türkiye’nin bir köşesinde kimsenin bilmediği küçük işletmelerden, Fransa’dan Roma’ya klasikleşmiş lezzetlere kadar tüm bu tatları, önce kendim sonra da benim gibi hastalar için tadıyor, paylaşıyor ve yorumluyorum.

 

Her tecrübe, her gezi, her yeni keşiften benim kadar heyecan duyan dostlarımla günbegün büyüyen bir “etmanyak” ailesi yaratmanın ve hayattan aldığınız her tadın hakkını vermeniz dileğiyle....

bottom of page